Demelezi pas aksionit “Subvencioni 2021”: Është koha që ish-ministrat të thirren para përgjegjësisë

Pas arrestimeve të 31 personave në aksionin “Subvencioni 2021”, prej tyre 12 zyrtarë me pozita të ndryshme nga komunat dhe…

Peci premton mbështetje për kultivuesit e mollës

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci me rastin e Ditës Botërore të Mollës, ka vizituar sot kultivuesit…

Peci: Të gjitha vërejtjet e auditorit janë adresuar për 6 muaj

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci ka raportuar sot para Komisionit Parlamentar Mbikëqyrjen e Financave Publike, për…

Peci në Iowa, merr përkrahjen e Universitetit Shtetëror për shkëmbimin e përvojave akademike në bujqësi

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, gjatë vizitës zyrtare në Iowa të Shteteve të Bashkuara të Amerikës…

Apeli i Ministrisë së Bujqësisë: Mos i digjni hamulloret

Ministria e Bujqësisë përmes një komunikate për media ka apeluar te të gjithë qytetarët dhe në veçanti fermerët që të…

Mustafa nuk jep dorëheqje, kërkon nga institucionet e drejtësisë ta zbardhin rastin

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Besian Mustafa ka thënë se nuk ka asnjë arsye të jap dorëheqje, pas arrestimit të…

Pas bastisjeve Ministria e Bujqësisë thërret konferencë për media

12 persona janë arrestuar në aksionin e sotëm nga Policia e Kosovës dhe janë sekuestruar mbi 400 mijë euro. Personat…

Dëmet në bujqësi janë të mëdha, kompensimi pas vlerësimeve

Vërshimet e fundit të shkaktuara nga reshjet e mëdha kanë përmbytur edhe tokat bujqësore, duke bërë dëme të mëdha në…

Mustafa në Xërxë e Rogovë: Mbështetja për fermerë e bujq nuk do të mungojë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, vizitën e ka vazhduar edhe në Xërxë të Rahovecit dhe Rogovë…

Mustafa: Nga muaji shkurt do të fillojë pjesa tjetër e pagesave për bujqit

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Musatafa, ka vizituar fermerët e Komunës së Malishevës, nga ku edhe ka…
error: