Nesër mblidhet Kryesia e Kuvendit

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet nesër, ku pritet që të caktojë seancë për të votuar dy rezolutat…

Kuvendi komunal i Mitrovicës miratoi buxhetin për vitin 2022

Sot është mbajtur seanca e pestë e rregullt e Kuvendit Komunal të Mitrovicës. Në një komunikatë për medie bëhet e…

Fillon mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës

Ka filluar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës ku pritet të caktohet seanca e re plenare. Në rend të…

​Mblidhet sot Qeveria e Kosovës

Paraditen e sotme do të mblidhet kabineti qeveritar. Nga zyra e kryeministrit kanë bërë të ditur se me të filluar…

​Kurti: Suksesi në luftimin e korrupsionit të reflektohet pozitivisht në vendimet e Brukselit për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se përpjekjet e qeverisë për luftimin e krimit dhe korrupsionit kanë dhënë rezultatet…