Mblidhet Kryesia e Kuvendit

Ka filluar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës në krye me Vjosa Osmanin për të diskutuar rreth kërkesës së…

Mblidhet LDK-ja

Ka nisur mbledhja e kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), në të cilën pritet të bëhet i ditur emri…

​Mblidhen katër komisione parlamentare

Gjatë ditës së sotme do të mblidhen katër komisione parlamentare. Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen…

Sot mblidhet Kryesia e Kuvendit të Kosovës

Anëtarët e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot në një takim nga ora 14:00 për të përcaktuar…

​Mblidhet sot Qeveria

Në mëngjesin e sotëm do të mblidhet kabineti qeveritar. Mbledhja e Qeverisë së Kosovës, e kryesuar nga kryeministri Avdullah Hoti…