Sot mblidhet Kryesia e Kuvendit

Kryesia e Kuvendit të Kosovës sot pritet të vendosë rreth caktimit të datave të seancës ku do të diskutohen pikat e…

​Mblidhet sot Qeveria

Mëngjesin e sotëm do të mblidhet kabineti qeveritar. Nga zyra e kryeministrit kanë njoftuar për mbledhjen e sotme të Qeverisë…

​Nis mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

Tashmë ka nisur mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës. Në të cilën mbledhje do të diskutohet rreth caktimit të…

Dështon mbledhja e komisionit hetimor për procesin e privatizimit në Kosovë

Në mungesë të kuorumit, ka dështuar mbledhja e komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë. Sot ishte…

Mblidhen gjashtë komisione parlamentare

Në Kuvendin e Kosovës sot do të mblidhen gjashtë komisione parlamentare. Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes,  komisioni për…

​Mblidhet Kryesia e Kuvendit

Kryesia e Kuvendit të Kosovës sot do të mbajë takimin e radhës në të cilin pritet të caktohet data për…

Nis mbledhja e Kryesisë së Kuvendit

Ka nisur mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës. Në këtë mbledhje do të diskutohet për përgatitjet se seancës së…

Hoti: Marrëveshjet që nënshkruhen sot e çojnë në një fazë të re bashkëpunimin mes dy vendeve

Hoti nga Tirana: Marrëveshjet që nënshkruhen sot çojnë në një fazë të re bashkëpunimin mes dy vendeve Në Pallatin e…

​Marrëveshjet që pritet të nënshkruhen mes Shqipërisë dhe Kosovës në Tiranë

Qeveritë e Shqipërisë dhe Kosovës do të mbajnë një mbledhje të përbashkët gjatë ditës së sotme në Pallatin e Kongreseve…

Qeveria miraton 14 marrëveshje bashkëpunimi me Shqipërinë, themelohet edhe Zyra për Luginën

Qeveria e Kosovës miratoi sot 14 marrëveshje bashkëpunimi me Shqipërinë. Të njëjtat pritet të nënshkruhen të premten në mbledhjen e…
error: