Kurti: Rritja e çmimeve është kosto e lirisë dhe demokracisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi sot se ngritja e çmimeve të produkteve elementare dhe naftës është kosto e lirisë…

​Kurti arsyeton vendimin e ZRrE-së për shtrenjtimin e rrymës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arsyetuar vendimin e ZRrE-së për shtrenjtimin e energjisë elektrike. Para mbledhjes së Qeverisë, Kurti…

Kurti prezanton marrëveshjen për lehtësirat doganore: Të sillemi si diplomatë, por të punojmë si patriotë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive kërkoi që të flitet si diplomatë por të…

​Qeveria miraton disa projektligje

Qeveria e Kosovës ka miratuar një varg projektligjesh. Në mbledhjen e sotme, ekzekutivi i dha dritën e gjelbër, Projektligjit për…

​Bislimi: Angazhimi i parë në çështjen e dialogut ka qenë krijimi i një memorie institucionale

Për dialogun Kosovë-Serbi dhe integrimin evropian ka folur zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Besnik Bislimi në 100 ditëshin e Qeverisë…