Mbështetje për promovimin e veprimeve rajonale të Shoqërisë Civile në Ballkanin Perëndimor

Fondi i Ballkanit Perëndimor (WBF) është i lumtur të njoftojë se duke nisur nga data 8 Nëntor 2021, është zyrtarisht…

Dhurohet donacion për Spitalin e Prizrenit, Kurti e Haskuka premtojnë mbështetje për stafin shëndetësorë

Komuna e Prizrenit i ka dhuruar Spitalit të Përgjithshëm të Prizrenit 450 pako me jastëkë, çarçafë e mbulesa të tjera…

Bulliqi falënderon qytetarët për mbështetjen e dhënë gjatë fushatës

Kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi thotë se gjatë fushatës ka marrë mbështetje të jashtëzakonshme qytetare. Për…

Ismaili premton përkrahje për të moshuarit

Kandidati për kryetar të Komunës së Prishtinës, Uran Ismaili ka takuar të moshuarit. Ai ka thënë se ata kanë kontribuar…

Jashari: Mbështetje dhe mobilizim maksimal nga të rinjtë për fitoren e përbashkët

Kandidati për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari që aktualisht edhe udhëheq këtë komune ka marrë mbështetje nga rinjtë e kësaj…

Themelues të UÇK-së dhe PDK-së në mbështetje të Bekim Jasharit

Themelues të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) dhe Partia Demokratike e Kosovës (PDK) janë bërë bashkë për të mbështetur Bekim…

Kosova ofron kapacitetet e FSK-së për tejkalimin e tragjedisë në Tetovë

Pas tragjedisë në Tetovë, Kosova ka ofruar gjitha kapacitetet e Forcës së Sigurisë së Kosovës për t’i mbështetur në menaxhimin…

Ministri i Bujqësisë ofron mbështetje për vreshtari dhe verari: Do të ketë subvencione

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci sot ka zhvilluar një vizitë në Departamentin e Vreshtarisë dhe Verëtarisë…
error: