Osmani: Kosova ka nevojë për mbështetjen e vazhdueshme të Kroacisë

Presidentja, Vjosa Osmani ka shprehur mirënjohje për shtetin dhe popullin e Kroacisë, për mbështetjen që i ka ofruar dhe vazhdon…

​Osmani ofron mbështetjen e Kosovës për hetim ndërkombëtar për rastin “Kumanova”

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka ofruar mbështetjen e nevojshme të Kosovës për ndonjë hetim ndërkombëtar të mundshëm…

​Konjufca: Pendarovski konfirmoi mbështetjen e shtetit të tij për liberalizimin e vizave

Kryeparlamentari Glauk Konjufca thotë se në takimin që pati me presidentin e Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski kanë diskutuar për…

Pendarovski: Mbështesim një marrëveshje Kosovë-Serbi që nuk rrezikon sigurinë e shteteve fqinje

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski për herë të parë po zhvillon një vizitë zyrtare në Kosovë. Pas takimit…

Osmani zotohet për mbështetje për të gjitha grupet e margjinalizuara

Presidentja Vjosa Osmani po merr pjesë në mbledhjen e Këshillit Konsultativ për Komunitete. Osmani u zotua se do të ofrojë…

Kurti-Jasharit: Ju më së miri e kuptoni që ushtria jonë është shtylla mbi të cilën mbështetet Republika jonë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në zyrën e tij Komandantin e sapo emëruar të Forcave të Sigurisë…

​Qeverisë i rekomandohet të merren masa shtesë për prodhuesit vendor

Drejtori ekzekutiv i Klubit të Prodhuesve, Astrit Panxha i cili ishte pjesë marrës gjatë prezantimit të masave për mbështetjen e…

Agon Avdija: Takimet e përditshme po na konfirmojnë me shumë entuziazëm se 17 tetori do të jetë dita e fitores në Istog

Kandidati për kryetar të Istogut, Agron Avdijaj bashkë me kandidatin për Kuvend Komunal, Fadil Mahaj kanë takuar qytetarët dhe bizneset…

Jashari: Skenderaj meriton që të jetë vend i zhvilluar, e kjo bëhet me qeverisje të mirë

Bekim Jashari po synon edhe një mandat qeverisës në Komunën e Skenderajt. Jashari kujtojnë kohën kur i hyri garës për…

Tahiri fillon ditën me lojtarët e ekipit Fc Vushtrria, zotohet se do të jetë gjithmonë pranë klubit

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, njhëherit edhe kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar komune në zgjedhjet e 17…
error: