ShBA mbështet fillimin e bisedimeve për anëtarësimin e Shqipërisë në BE

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla dhe delegacioni i Kuvendit të Shqipërisë u pritën në një takim…

Komisioni mbështet vendimin e Qeverisë për dhënien e statusit Investitor Strategjik “Kosmonte Foods Sh.P.K”

Komisioni parlamentar për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti me shumicë votash ka mbështetur vendimin e Qeverisë për aprovimin e rekomandimit…

Gjermania mbështet FSK-në edhe me një donacion

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) ka pranuar një pajisje për pastrimin e ujit, donacion nga Gjermania, e cila u…

PD mbështet Xhafer Tahirin për kryetar të Vushtrrisë

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia e Drejtësisë në Vushtrri kanë bërë koalicion e që do të garojnë bashkë në…

​Konjufca mbështet hartimin e rregullores së re të Kuvendit

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, mori pjesë në punëtorinë për shqyrtimin e draft-rregullores së Kuvendit të…
error: