Kurti takon përfaqësuesit e lartë të ShBA-së, Reeker dhe Palmer

Në margjina të konferencës dy ditore ndërkombëtare “Forumi i Prespës për Dialog”, në Ohër të Republikës së Maqedonisë së Veriut,…

​Palmeri në “Forumin e Prespës”: Kosovës duhet t’i hiqen vizat

Zëvendësndihmës-sekretari amerikan i shtetit, Matthew Palmer, në “Forumin e Prespës” që po mbahet në Maqedoninë e Veriut, ka bërë thirrje…

Palmer thotë se liderët e Ballkanit Perëndimor duhet të jenë më konkretë në realizimin e objektivave

I Dërguari Special i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, gjatë fjalës së tij në “Forumin e Prespës” u shpreh…

Palmer: Kosova dhe Serbia mund të arrijnë marrëveshje këtë vit

I dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer ka deklaruar se është e mundur…

Lajçak dhe Palmer takim sot me presidentin Vuçiq

Pas vizitës në Kosovë, i dërguari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak dhe përfaqësuesi Special i Departamentit të…

Palmer për reciprocitetin: Rrugëtimi i Kosovës drejt Evropës dhe NATO-s shkon përmes dialogut

Zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Matthew Palmer, ka folur për paralajmërimin e Qeverisë së Kosovës për vendosjen e masës së…

Palmer: Ndryshimi i kufijve nuk është në agjendë të dialogut, duam njohje të ndërsjellë

Nuk ka afat të prerë për dialogun, por sa më shumë që zgjat procesi i dialogut, aq më i vështirë…

Palmer: E mbështesim fuqishëm dialogun, kompromiset i bëjnë palët

Zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Matthew Palmer, ka ripërsëritur qëndrimin e tij se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk janë…

​Ambasada amerikane falënderon Palmerin për vizitën në Kosovë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, ka falënderuar zëvendës ndihmës sekretarin, Matthew Palmer, për vizitën disa ditore…

Palmer deklarohet rreth Manastirit të Deçanit

Zëvendës ndihmës Sekretari i Shtetit Matthew Palmer inkurajoi sot Qeverinë e Kosovës dhe udhëheqësit e opozitës për të luajtur një…