Studimet e reja zbulojnë rëndësinë e mbajtjes së maskave ​​në shkollë

Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) publikuan tri studime të reja në një raport javor mbi sëmundjen dhe…

Italia heq detyrimin për mbajtjen e maskës në natyrë

​Italia do të heqë kufizimet për maskat në natyrë në të ashtuquajturat zona të bardha, ku ka një rrezik të…

Batuta e Edi Ramës: Maskat e Brukselit i hoqëm në Tiranë (VIDEO)

As sot nuk kanë munguar batutat e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, i cili mblodhi në Samitin e Tiranës, liderët…

Anthony Fauci: Nëse jemi të vaksinuar, nuk keni nevojë për maskë në ambientet e hapura

Dr. Anthony Fauci, shefi i sëmundjeve infektive në SHBA, është shprehur në një intervistë së fundmi se personat e vaksinuar…

Studiuesit japonezë: Mbajtja e dy maskave, jo shumë e efektshme

Simulimet kompjuterike në Japoni treguan se mbajtja e dy maskave kishte efekt të kufizuar në bllokimin e përhapjes virale, krahasuar…

E pabesueshme: Harroi maskën, vendos brekët! – video

Një ngjarje e pabesueshme ndodhi në një supermarket në Afrikën e Jugut. Në fakt, një grua në një supermarket, e…

Shkencëtarët: Mos hiqni maskën, ajo ndërhyn më pak në komunikim

Hulumtimi i fundit ka treguar se maska ​​kirurgjikale ndërhyn më pak në njohjen e fjalës, përkatësisht zëri dëgjohet më mirë…

Fauci: Mund të jemi të detyruar ta mbajmë maskën deri në 2022

“Një shkallë e konsiderueshme e normalitetit mund të rikthehet deri në fund të vitit, por jo normaliteti i nëntorit 2019”,…

Biden: Vini maskën pasi përbën një gjest patriotik

​Vendose maskën, bëje për veten, për familjen tënde dhe për Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pasi veshja e saj përbën…

Shqipëri, 60 mijë gjoba me vlerë 1.5 milionë euro për maskën

​Në Shqipëri që nga tetori i kaluar, kur mbajtja e maskës u bë e detyrueshme edhe në mjedise të jashtme, mesatarisht…
error: