​Ibadete Bytyqi dhe Fjolla Kaçaniku nderohen nga MASHTI për punën shkencore

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka nderuar doktoreshën e shkencave mjekësore, Ibadete Bytyqin me titullin “Shkencëtar të vitit”,…

​Largimi i tetëvjeçares me autizëm nga shkolla “Elena Gjika”, Nagavci: Veprim i papranueshëm

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci ka reaguar pas publikimit të lajmit për largimin e tetëvjeçares me…

SBAShK-u institucioneve: Dikë po paguani pa punuar fare e për kolegët tanë me sëmundje të rënda nuk po keni buxhet

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (SBAShK) ka reaguar pas publikimit të lajmit se 32 zyrtarë serbë pa…

​Pupovci: Nga ky muaj do u qesim pagat në zero 32 zyrtarëve serbë që janë paguar pa ardhur në punë

Mbi 135 mijë euro i kanë kushtuar shtetit, pagesat për 32 zyrtarë të komunitet serb pa shkuar fare ata në…

Pupovci për rastin e profesorit të Vushtrrisë: Secili është i lirë të bëjë çfarë të dojë në shtëpinë e vet

Zëvendësministri i Arsimit, Dukagjin Pupovci ka folur pas bullizmit që i është bërë profesorit të biologjisë nga Vushtrria. I njëjti…

Hapet thirrja për aplikim në konkursin për Abetaren e përbashkët Kosovë – Shqipëri

Ministria e Arsimit e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë sot kanë hapur thirrjen për aplikim në konkursin për tekstin e…

​Numri i madh i të infektuarve në shkolla, Maloku-Bërdyna: 90 shkolla po mbajnë mësim online

Në Kosovë të infektuar me COVID-19 aktualisht janë 1 mijë e 489 mësimdhënës dhe 6 mijë e 687 nxënës, ka…

Numri i madh i të infektuarve me COVID në shkolla, MAShTI: Të vaksinohen të gjithë fëmijët mbi 12-vjeç

Zëvendësministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), Edona Maloku – Bërdyna ka njoftuar se mbi 1400 mësimdhënës dhe mbi…

Nagavci: 6684 nxënës dhe 1489 mësimdhënës janë pozitivë me COVID-19

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka bërë të ditur se aktualisht pozitivë me COVID-19 janë 6684…