MAShTI dhe Ambasada e Francës, Marrëveshje për bashkëfinancim të bursave në nivelin Master

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci dhe Ambasadori i Francës në Kosovë, Oliver Guerot, kanë nënshkruar Marrëveshje…

Ora e parë e mësimit i kushtohet aftësisë së kufizuar

Për nder të shënimit të 3 dhjetorit – Ditës Ndërkombëtare të Personave me Aftësi të kufizuara, ministrja e Arsimit, Shkencës,…

Nesër ora e parë e mësimit i kushtohet Aftësisë së Kufizuar

Për nderë të shënimit të 3 Dhjetorit-Ditës Ndërkombëtare të personave me aftësi të kufizuara, ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe…

Pupovci: Dorëheqjen formale nuk e kam paraqitur ende, në MASHTI do të jem deri në fund të vitit

Zëvendësministri i Ministrisë së Arsimit, Dukagjin Pupovci, ka folur pas lajmit se ka dhënë dorëheqje nga pozita e zëvendësministrit, për…

​Jep dorëheqje zëvendësministri Pupovci

Zëvendësministri i Arsimit, Dukagjin Pupovci, ka dhënë dorëheqje nga detyra e tij zyrtare. KosovaPress mëson se Pupovci dorëheqjen e kishte…

​Nagavci: Buxheti për arsimin në vitin 2023 do të jetë mbi 82 milionë euro

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka thënë se buxheti për arsimin në vitin 2023 do të…

​Nagavci dhe Szunyogun mbajnë konferencë të përbashkët për medie

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, si dhe Mimika Dobroshi…

​Nagavci për pagesën e punonjësve serbë: I kryejnë punët më afër vendbanimit të përhershëm

Mbi 140 mijë euro ka realizuar pagesa Ministria e Arsimit vitin e kaluar, për 32 punonjës serbë të cilët nuk…

SBAShK, e shtuna ditë e humbur e mësimit

Përmes një njoftimi për media Sindikata e Bashkuar e Arsimit dhe Shkencës së Kosovës ka njoftuar se dita e shtunë,…

MAShTI: Të shtunën mbahet mësimi, çdo diskutim për këtë është qëllimkeq

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka njoftuar se këtë të shtunë do të mbahet mësim për nxënësit e…