Austria pritet të heq masat kufizuese më 5 mars

Austria do të heqë pothuajse të gjitha masat kufizuese kundër koronavirusit nga 5 marsi, me përjashtim të kërkesave për vendosjen…

Komuna e Fushë Kosovës i kthehet sot shërbimeve të rregullta komunale

Nga sot Komuna e Fushë Kosovës do të ofrojë shërbime të rregullta komunale për qytetarët e saj. Kështu ka njoftuar…

Norvegjia heq edhe kufizimet e mbetura

Norvegjia ka vendosur të heqë ndjeshëm të gjitha kufizimet e mbetura për Covid-19, pas Suedisë dhe Danimarkës. Pasi tashmë janë…

Parlamenti miraton lehtësimin e masave kundër Covid-19

Masat e vendosura në Luksemburg gjatë dy viteve të fundit për të kontrolluar përhapjen e koronavirusit do të lehtësohen gjerësisht…

Kanadaja heq masat kufizuese

Qeveritë e provincave të Alberta, Saskatchewan, Quebec dhe Manitoba, njoftuan planin e tyre për të hequr një pjesë ose të…

Të gjitha masat që hyjnë në fuqi nesër

Qeveria e Kosovës ka zhvilluar mbledhjen elektronike, në të cilën janë miratuar masat e përgjithshme dhe të veçanta për kontrollin,…

​Suedia heq masat kufizuese të pandemisë

Suedia ka njoftuar heqjen e kufizimeve të vendosura nga autoritetet për frenimin e koronavirusit të ri (COVID-19). Kryeministrja suedeze, Magdalena…

Shqiptohen 398 gjoba për qytetarët që nuk i respektuan masat antiCOVID-19

Qytetarët po vazhdojnë që të mos i respektojnë masat antiCOVID-19. Vetëm brenda një dite policia ka shqiptuar 398 gjoba ndaj…

​Shqiptohen 475 gjoba për qytetarët që nuk respektuan masat antiCOVID-19

Qytetarët po vazhdojnë të mos i respektojnë masat antiCOVID-19 të vendosura nga Qeveria e Kosovës. Vetëm për një ditë policia…

Hoti: Të ndryshohet menjëherë vendimi që kërkon 3 vaksina për të hyrë në Kosovë

Ish-kryeministrit, tani deputet i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti ka reaguar ndaj…