Këto janë masat e reja anti-COVID-19 (Dokument)

Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur mbledhjen e 25-të, në të cilën ka shqyrtuar dhe aprovuar masat e përgjithshme…

S’ka dasma pas 20 gushtit nëse s’jeni të vaksinuar

“Çdo qytetar i Kosovës në mënyrë që të marrë pjesë në çdo aktivitet shoqëror, qoftë qendër tregtare, klube të natës…

​Masat e reja anti-Covid të cilat hyjnë në fuqi nga sot në Maqedoninë e Veriut

Nga sot kanë hyrë në fuqi masat e reja anti-covid në Maqedoninë e Veriut, raporton KosovaPress. Këto masa, ndër të…

A do të ndalohen aktivitetet sportive me masat e reja të Qeverisë së Kosovës?

Sot pritet të propozohen masat e reja të Qeverisë së Republikës së Kosovës me qëllim të mbrojtjes nga pandemia Covid-19.…

​Vitia me kryetarët e komunave diskuton për masat e reja

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia do të diskutojë mëngjesin e sotëm me kryetarët e komunave të Kosovës në lidhje me…

Publikohen masat e reja antiCOVID-19 në Shqipëri

Komiteti Teknik i Ekspertëve  për pandeminë në Shqipëri njoftoi këtë të mërkurë për masat e reja shtrënguese për shkak të…

​Masa të reja për qytetarët që udhëtojnë për në Kanada

Qytetarët që do të udhëtojnë drejt Kanadasë nga data 7 janar duhet të përfillin disa masa të reja të ndërmarra…

Ja masat që vlejnë për tërë territorin e Republikës së Kosovës

Qeveria e Kosovës ka mbajtur mbledhje korresponduese në të cilën është marrë vendim për masa të reja për mbrojtjen nga…

Obiliqi “arratiset” nga zona e kuqe, një shkollë në mësim online

Obiliqi nuk është më në zonën e kuqe të infektimeve dhe kështu në këtë komunë do të aplikohen masa më…

AAK kërkon masa alternative, jo mbyllje të vendit

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), pjesë e Qeverisë Hoti është shprehur kundër mbylljes totale të vendit, si masë preventive…
error: