​Të gjitha masat antiCOVID që hyjnë sot në fuqi

Qeveria e Kosovës ditë më parë mori vendim për masa të reja antiCOVID-19. Masa këto që do të hyjnë sot…

Masat e reja kundër COVID-19 që hyjnë në fuqi nga sot

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se nga sot do të hyjnë në fuqi masat e reja për parandalimin…

​Masa të reja për hyrje në Mal të Zi

Nga 14 shtatori do të hyjnë në fuqi masat e reja për hyrje në Mal të Zi. Ky vendim i…

Masat e reja me pasoja për bizneset

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi dhe shoqata e gastronomisë dhe Oda e Hotelerisë dhe Turizmit, janë kundër…

AUV me 11 inspektorë mbikëqyr zbatimin e masave, kërkojnë edhe 85 të tjerë

Nesër pritet të hyjnë në fuqi masat e reja anti-COVID të vendosura nga Qeveria e Kosovës. Mirëpo, Agjencia e Ushqimit…

Këto janë masat e reja anti-COVID-19 (Dokument)

Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur mbledhjen e 25-të, në të cilën ka shqyrtuar dhe aprovuar masat e përgjithshme…

S’ka dasma pas 20 gushtit nëse s’jeni të vaksinuar

“Çdo qytetar i Kosovës në mënyrë që të marrë pjesë në çdo aktivitet shoqëror, qoftë qendër tregtare, klube të natës…

​Masat e reja anti-Covid të cilat hyjnë në fuqi nga sot në Maqedoninë e Veriut

Nga sot kanë hyrë në fuqi masat e reja anti-covid në Maqedoninë e Veriut, raporton KosovaPress. Këto masa, ndër të…

A do të ndalohen aktivitetet sportive me masat e reja të Qeverisë së Kosovës?

Sot pritet të propozohen masat e reja të Qeverisë së Republikës së Kosovës me qëllim të mbrojtjes nga pandemia Covid-19.…

​Vitia me kryetarët e komunave diskuton për masat e reja

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia do të diskutojë mëngjesin e sotëm me kryetarët e komunave të Kosovës në lidhje me…
error: