Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Këto janë të gjitha masat e reja që hyjnë në fuqi sot

Qeveria e Kosovës të hënën mori masa të reja kundër përhapjes së COVID-19. Prej sot do të ketë orë policore…

Qeveria miraton masat e reja, mbyllen qendrat tregatare dhe kufizohet liria e lëvizja

Qeveria e Kosovës ka miratuar masat e reja anti-Covid të cilat do të jenë në fuqi nga data 7 deri…

​Vitia e pranon: Fushata elektorale ndikoi në rritjen e rasteve

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në konferencën pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës, pranoi se fushatat elektorale ndikoi në rritjen e…

Krasniqi: Bizneset që mbyllen duhet të mbështeten

Mbyllja për dy javë për disa sektorë të bizneseve dhe pa ndonjë plan për përkrahje financiare të bizneseve ka ngritur…

Sot hyjnë në fuqi masat e reja antiCOVID-19-VENDIMI I PLOTË

Sot hyjnë në fuqi masat e reja antiCOVID-19 të marra nga Qeveria në detyrë e Kosovës. Qeveria në detyrë e…

​Zemaj: Nuk do të ketë mbyllje, ftoj qytetarët që të kenë kujdes

Pas takimit me udhëheqës të institucioneve përgjegjëse për zbatimin e masave kundër COVID-19, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar…

Deputeti i AAK-së kërkon të rishikohen masat anti-COVID-19: Populli në varfëri e dënimet e ashpra

Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Gazmend Syla ka thënë se institucionet e Kosovës brenda orësh…

Zemaj: Respektoni masat që të mos mbushim spitalet

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka bërë thirrje që të respektohen masat e reja anti-Covid-19, të cilat tashmë kanë hyrë…

​Hoti: Masat duhet të zbatohen nga të gjithë pa përjashtim

Kryeministri Avdullah Hoti deklaroi se masat e reja anti-COVID duhet të respektohen të gjithë, pa përjashtim. Përmes një postimi në…

Inspektorët e tregut në inspektim edhe gjatë natës

Inspektorët e Inspektoratit të Tregut të Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë, me urdhër të ministrit të Tregtisë dhe Industrisë, Vesel…
error: