Ja sa qytetarë u gjobitën pasi nuk respektuan masat anti-COVID

Në 24-orët e fundit, Policia e Kosovës ka shqiptuar 414 gjoba ndaj qytetarëve që nuk respektuan masat e vendosura nga…

​Ja sa qytetarë u gjobitën pasi nuk respektuan masat anti-COVID

Në 24-orët e fundit, Policia e Kosovës ka shqiptuar 550 gjoba ndaj qytetarëve që nuk respektuan masat e vendosura nga…

​Haradinaj sërish kundërshton mbylljen e kufijve dhe orën policore: Zbrit në tokë o kryeministër

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka reaguar sërish ndaj Qeverisë Kurti për masat anti-COVID, që…

PDK: Masat e fundit anti-COVID joprofesionale, të rishqyrtohen urgjentisht

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) po i kërkon Qeverisë Kurti t’i rishqyrtojë masat e fundit anti-COVID. Në partinë opozitare, të…

PDK kërkon nga Qeveria që të rishikojë masat anti-COVID: Janë të dëmshme

Partia Demokratike e Kosovës i konsideron të dëmshme dhe joprofesionale masat e fundit anti-COVID të Qeverisë Kurti. Zëdhënësi i PDK-së,…

OAK kërkon sërish heqjen e orës policore: Vendim tepër i dëmshëm për punëtorët dhe bizneset

Oda e Afarizmit të Kosovës (OAK) në emër të komunitetit të bizneseve që përfaqëson ka kërkuar edhe njëherë nga Qeveria…

Shtetasit e Shqipërisë të zhgënjyer me masat e qeverisë për hyrje në Kosovë

Masa e vendosur nga Qeveria e Kosovë që çdokush që hynë në Kosovë të ketë tri dozat e vaksinës anti-COVID…

Ja sa qytetarë u gjobitën pasi nuk respektuan masat anti-COVID

Në ditën e parë të këtij viti, Policia e Kosovës ka shqiptuar 495 gjoba ndaj qytetarëve që nuk respektuan masat…

Ja sa qytetarë u gjobitën pasi nuk respektuan masat anti-COVID

Në ditën e parë të këtij viti, Policia e Kosovës ka shqiptuar 186 gjoba ndaj qytetarëve që nuk respektuan masat…

Shqipëria vendos sot nëse do të merr masa të reja për festa

Komiteti Teknik i Ekspertëve në Shqipëri ka paralajmëruar se do të ndërmarrë masa anti-COVID për festat e fundvitit. Sot në…