Torcida kujton përvjetorin e masakrës në lagjen e Kovaçve

Tifo-grupi nga Mitrovica, “Torcida” ka kujtuar 21 vjetorin e masakrës se njëzet burrave e grave në rrugën e Kovaçve nga…

Historianët e Deçanit: Serbia kreu gjenocid në Lybeniq

Me rastin e 21-vjetorit të Masakrës së Lybeniqit, Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, kërkon nga…

21 vite nga masakra e Vejsave në Gjakovë dhe ajo në Lubeniq të Pejës

Mbi 60 shqiptarë të lagjes së I-rë në Gjakovë janë masakruar nga forcat serbe, në mesnatën e 1 dhe 2…

Thaçi kujton masakrën në Krushë të Madhe: Ende nuk ka drejtësi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kujtoi masakrën në Krushë të Madhe që ndodhi 21 vite më parë duke thënë se…

Kujtohet masakra në Padalishtë të Skenderajt

Sot bëhen 21 vjet nga masakra në Padalishtë të Skenderajt, ku kriminelët serbë masakruan 19 anëtarë të familjes Imeraj, në…

Merkel: Racizmi është helm që gjendet në shoqërinë tonë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel deklaroi sot se racizmi është një helm dhe ky helm gjendet në shoqërinë tonë. Deklarata e…

Javën që vjen përkujtohet masakra e 3 dhe 4 shkurtit në Mitrovicë

Në Mitrovicë do të mbahet një akademi përkujtimore kushtuar 20 vjetorit të masakrës së 3 dhe 4 shkurtit të vitit…
error: