Konjufca në Pastaselë: Serbia nuk është shkëputur nga pushteti serb i Millosheviqit

Ushtruesi i detyrës të Presidentit, Glauk Konjufca ka deklaruar sot se Serbia e udhëhequr nga Aleksandar Vuçiq nuk është shkëputur…

Rrëfimi i të mbijetuarit nga masakra në Beleg të Deçanit

22 vjet më parë, forca të shumta policore, ushtarake dhe paramilitare serbe në Beleg të Deçanit vranë dhe masakruan 49…

​Haradinaj përkujton masakrën në Pastasellë: Dora barbare, nuk i kurseu as të miturit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka përkujtuar 22 vjetorin e masakrës në Pastasellë të Komunës…

76 vjet nga masakra e Tivarit

Sot bëhen 76 vjet nga masakra më e madhe e kryer ndaj shqiptarëve në Tivar, më 30 mars 1945. Lufta…

​22 vjet nga masakra në Krushë të Madhe

Krusha e Madhe përkujton sot të vrarët dhe të masakruarit nga forcat serbe, ku nuk janë kursyer as gratë, fëmijët…

22 vjet nga masakra e familjes Berisha në Suharekë

22 vjet më parë, forcat serbe, fillimisht kishin shtënë me armë zjarri në drejtim të rreth 50 anëtarëve të familjes…

Osmani: Masakra e Krushës së Madhe dëshmi autentike e veprimit të regjimit gjenocidal të Serbisë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka përkujtuar masakrën e Krushës së Madhe që ndodhi 22 vite më parë…

​22 vjet nga masakra në Krushë të Madhe

22 vjet më parë, konkretisht nga 25 deri më 27 mars 1999, në Krushë të Rahovecit nga forcat serbe janë…

​22 vite nga masakra në tregun e Mitrovicës

Në Mitrovicë sot përkujtohet masakra që ndodhi në tregun e këtij qyteti 22 vite më parë e ku pati viktima…
error: