Kthehen sot në Kosovë mbetjet mortore të viktimave të masakrës së Rezallës të gjetura në Serbi

Viktimat e Masakrës së Rrezallës të zhvarrosura nga varreza masive në Kizhevak, Serbi, do të riatdhesohen sot në Republikën e…

​20 vjet nga masakra e Lubotenit

Sot mbushen 20 vjet nga masakra e Lubotenit, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë dhjetë civilë shqiptarë në këtë fshat…

​Në 100-vjetorin e masakrës, përkujtohen të rënët e masakrës së Isniqit

Në 100-vjetorin e masakrës ndaj popullsisë së Isniqit në Deçan nga forcat serbo-malazeze u nderua jeta dhe vepra e të…

Kurti kujton masakrën e Rahovecit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka kujtuar masakrën e Rahovecit. Kurti thotë se kujtojnë të rënët por edhe të gjallët…

Jahjaga në 26-vjetorin Srebrenicës: Dhembja është e njejtë dhe plagët ende janë të hapura

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka kujtuar masakrën e Srebrenicës. Në 26-vjetorin e masakrës së kryer në Srebrenicë, Jahjaga thotë…

Basha kujton masakrën e Srebrenicës: PD do të paraqes rezolutë për të dënuar atë dhe gjenocidin serb në Kosovë

Basha kujton masakrën e Srebrenicës: PD do të paraqes rezolutë për të dënuar atë dhe gjenocidin serb në Kosovë Basha…

​Haradinaj: Kujtojmë sot mijëra jetë të shuara në Srebrenicë, nga regjimi mizor i Millosheviqit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AKK), Ramush Haradinaj ka kujtuar 26-vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Haradinaj ka shkruar…

Njohin vrasësit e familjeve por drejtësia nuk dëgjon zërin e tyre

Të mbijetuar e Masakrës së fshatit Studime e Poshtme të Vushtrrisë, kujtojnë tmerrin nëpër të cilin kanë kaluar ata, derisa…

22 vjet nga masakra e Studimes së Vushtrrisë

Janë bërë 22 vjet që nga koha kur në Studime të Vushtrrisë forcat kriminele serbe vranë 116 shqiptarë të pafajshëm.…