Kriza energjetike, deputetët e opozitës kërkojnë që të gjendet mundësi që mos të mbyllen “Trepça” e “Ferronikeli”

Deputetët e opozitës sot kanë ngritur çështjen e krizës energjetike dhe vendimin e fundit të Gjykatës Themelore për kompensimin e…

​IKShPK: Vaksinohuni tash për të mos marrë masa rigoroze në vjeshtë!

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) u bën thirrje qytetarëve që të vaksinohet kundër COVID-19. Derisa thonë se…

Haxhiu: Do të ndërmarrin masa për adresimin e dhunës në familje

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka takuar mbrojtësit e viktimave të dhunës në familje, me rastin e përvjetorit të aprovimit…

Shkelje ligjore në ShKK, Haxhiu paralajmëron masa ndaj Nehat Thaçit

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka përmendur disa shkelje që janë evidentuar për drejtorin e Shërbimit Korrektues të Kosovës, Nehat…

​Në Ferizaj shqiptohen 364 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19

Policia e Kosovës për Rajonin e Ferizajt, ndaj qytetarëve ferizajas ka shqiptuar 364 gjoba për mosrespektim të masave ndaj COVID-19.…

​Shqiptohen 966 gjoba për mosrespektim të masave ndaj COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit Policia ka shqiptuar 966 gjoba për persona që nuk respektuan masat e vendosura nga institucionet…

​894 gjoba për mos respektim të masave ndaj COVID-19

Brenda 24 orëve të fundit policia ka shqiptuar 894 gjoba ndaj personave që nuk respektuan masat antiCOVID që u vendosën…

Sërish kërkohet lehtësimi i masave ndaj bizneseve

Komiteti i Gastronomisë dhe Turizmit i Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë shpreh shqetësimin e anëtarëve lidhur me masat e ndërmarra…

Shqiptohen 800 gjoba për mos respektim të masave ndaj COVID-19

Brenda një dite, policia ka shqiptuar 800 gjoba ndaj qytetarëve të cilët nuk respektuan masat e vendosura për mbrojtje nga…

Këto janë masat e reja antiCOVID-19

Qeveria e Kosovës sonte në një mbledhje elektronike ka miratuar vendimin për masat e luftimit të pandemisë COVID-19, me të…