Qytetarët të ndarë rreth vendosjes së masave antiCOVID

Ditëve të fundit në vendin tonë janë shtuar rastet e reja dhe ato aktive me koronavirus. Në 24 orët e…

​23 vjet nga fundi i Serbisë në Kosovë

Sot mbushen 23 vjet nga tërheqja e forcave kriminale ushtarake e paramilitare serbe nga Kosova, duke shënuar kështu fundin e…

​Kurti: Masat në vlerë 100 milionë euro për qytetarët nuk janë politika fiskale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi se masat në vlerë 100 milionë euro për qytetarët nuk janë politika fiskale dhe…

​Prokuroria kërkon masën e paraburgimt për policët e arrestuar, mbrojtja kundërshton

48 zyrtarët policorë dhe dy doganierë e arrestuar të hënën në pikat kufitare “Qafë Prushë” dhe “Qafë Morinë” që dyshohet…

Kuvendi pro zgjatjes së afatit të masave emergjente në furnizim e energjisë

Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot vendimin e qeverisë për vazhdimin e masave emergjente në furnizim me energji elektrike. Ministrja…

​Situata në Ukrainë, Kurti: Kemi marrë masa në bashkërendim me SHBA, NATO dhe BE

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka vlerësua se ajo që po ndodh në Ukrainë është agresioni më i madh ushtarak…

​Gjykata vendos “detyrim paraqitjeje” për Molliqajn

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraqitjes në stacionin policor për kryetarin e PSD-së, Dardan Molliqaj. Kërkesa për…

Dështojnë të miratohen rekomandimet e opozitës për rishqyrtim të masave kufizuese

Kuvendi i Kosovës nuk ka miratuar rekomandimet e tri partive opozitare PDK, LDK dhe AAK për rishqyrtim të masave kufizuese…

Masa të reja për hyrje në Slloveni

Vlefshmëria e certifikatës për vaksinimin dhe shërim nga COVID-19 për ata më të vjetër se 18-vjeç po zgjatet nga gjashtë…