​Sërish dështon finalizimi i listës me dëshmitarët që do të intervistohen nga komisioni hetimor për energjinë

Me përplasje mes opozitës dhe pozitës, është përcjell mbledhja e komisionit hetimor parlamentar për dyshimet rreth keqpërdorimit të energjisë elektrike…

Çitaku: PDK nuk do të lejojë që skandali me ambasadorin Berishaj të harrohet

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku ka thënë se ka degradim të procesit të dialogut Kosovë-Serbi dhe ka…

Gërvalla: Ambasadori nuk mund të shkarkohet në bazë informacionit të një mediumi

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla ka deklaruar se ambasadori i Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj, vazhdon…

​Konjufca për rastin e ambasadorit Berishaj: Duhet të jemi të kujdesshëm

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, gjatë intervistës së tij në RTK ka folur edhe për rastin…

Konjufca për Golob: Të kemi kujdes si i referohemi atij që nesër mund të jetë kryeministër i Sllovenisë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka këshilluar deputetët që të kenë kujdes si i referohen kryetarit të Partisë…

Mustafa për ambasadorin Berishaj: Ka blerë energji të lirë natën, na e ka shitur shtrenjtë ditën

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa ka thënë se ambasadori Martin Berishaj duhet të kthehet sa më parë…

​Deliu-Kodra: Ambasadori Berishaj duhet të shkarkohet sa më parë

Deputetja nga radhët e partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra ka thënë se ambasadori i Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj…

​PDK: Interes kombëtar hetimi për energjinë, Berishaj të shkarkohet

Partia Demokratike e Kosovës, pas skandalit slloven ku është përfshirë si i dyshuar ambasadori Martin Berishaj, e ka quajtur interes…

​KEK-u reagon pas raportimeve për eksportin dhe importin e energjisë

Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) ka reaguar në orët e para të ditës së sotme në lidhje me raportimet në…

​Kurti reagon për herë të parë për rastin e ambasadorit Berishaj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar shkurt në lidhje me raportimet për ambasadorin e Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj.…