Zvicra sot vendos për martesat mes gjinisë së njëjtë

Sot qytetarët zviceranë do të vendosin përmes referendumit nëse do të lejojnë që çiftet e të njëjtit seks të martohen…

Këto shenja të zodiakut nuk duhet të martohen kurrë mes vete

Sipas astrologjisë, njerëzit e lindur në shenja të caktuara të zodiakut nuk duhet të martohen pasi martesa e tyre mund…

Harron se ishte i martuar dhe bie serish në dashuri me gruan e tij

Në dhjetorin e kaluar, Peter dhe Lisa Marshall ishin ulur në divan duke parë një shfaqje të preferuar televizive. Peter…

Sekretet për një lidhje apo martesë që nuk duhet t’i zbulohen askujt

Shumica e ekspertëve besojnë se disa detaje nga një lidhje dashurie ose martese duhet të mbeten ende midis partnerëve dhe…

Martohen ndërsa shpërthen vullkani

Një martesë drithëruese në Filipine, në një qytet në jug të kryeqytetit Manila, ku dy të sapomartuar shqiptuan “po”-në nën…

Kjo është mosha ideale për martesë

Në mënyrë që martesa juaj të jetë e suksesshme dhe afatgjatë, duhet të lidhni atë në një moshë të caktuar.…

Zakonet që mbajnë martesën tuaj të lumtur

Të mbash një martesë të lumtur dhe të fortë nuk është e lehtë dhe disa këshilla patjetër që do të…

Një rrugë e sigurt që çon në prishjen e një lidhje apo martese me partnerin

Shpesh komentojmë për ndarjet e çifteve që janë afër nesh, por në fakt gjithçka vjen deri te mos dija se…

Një burrë është më i shëndetshëm në një martesë në të cilën gruaja e tij ankohet

Një studim i fundit zbuloi se burrat që janë në një martesë “të keqe” kanë një rrezik më të ulët…

Ndahet nga burri, martohet me djalin e tij

Marina Balmasheva është 35-vjeç dhe është martuar me 20-vjeçarin Vladimir Savjarin. Diferenca prej 15 vjetësh në moshë është më pak…