Ka 9 faza të martesës, në cilën është e juaja?

Çfarë ndodh mes “po” fatale që do të doje të mos e kishe bërë”? Susan Shapiro Barash, autore e bestsellerit…

I riu i jep veshkën vjehrrës, e dashura e lë dhe martohet me dikë tjetër

Uziel Martinez, një Tik Toker nga Meksika ka treguar aventurën e tij më të fundit. Ai u bë i famshëm…

Tri gjëra që çdo grua i meriton nga burri i saj

Çdo person meriton një partner që do ta dojë, respektojë, të jetë me të kur është e nevojshme dhe ta…

Gruaja e djegur nga acidi martohet me torturuesin e saj

Berfin Özek ishte viktimë e një sulmi me acid dy vjet më parë. Tani ajo ka tronditur familjen e saj.…

Martesat e hershme, shqetësim në Kosovë

Në kuadër të “16 ditëve të aktivizmit kundër dhunës në baza gjinore” në kino “Armata” me mbështetjen e UNMIK-ut sonte…

Gjashtë karakteristikat e mashkullit “të denjë për martesë”

Pjekuria nuk blihet, por nuk mësohet. Një burrë vërtet i pjekur, i cili është i denjë për martesë, ka këto…

Pas 9 vjetësh çifti u kujtua të hapte dhuratën e martesës – gjetën diçka të mrekullueshme

Katie dhe Brandon Gunn nga Michigan u martuan në shtator 2007 dhe si dhuratë martese nga tezja e saj, ata…

Tre të vrarë në dasmën afgane për shkak të muzikës

Persona të armatosur që paraqiteshin si talebanë sulmuan të pranishmit në një martesë në Afganistanin lindor për të ndaluar muzikën…

Shtatë gjëra që duhet t’i dimë para martesës

Shumica nuk dinë çfarë të bëjnë kur vendosin të martohen. Edhe nëse vëzhgojnë martesën e një prindi ose dikujt pranë…

Një burrë nuk duhet t’ia thotë këto gjëra gruas së tij në një lidhje serioze ose martesë

Edhe pse shpesh mund t’i themi partnerit tonë gjëra që nuk i nënkuptojmë, duhet të ketë një kufi Për të…