Gruaja që humbi këmbët nga shpërthimi i bombës martohet në spital

Pamjet e hidhura tregojnë një çift ukrainas duke kërcyer dasmën e tyre të parë në një spital të Lviv. Videoja…

Këto tri shenja tregojnë se martesa nuk do të zgjasë shumë

Fotografja Shayla Herrington vuri në dukje tri shenja kryesore që martesa është ndoshta e dënuar. Ajo ka arritur në këto…

5 arsye të gabuara për t’u martuar

Edhe pse martesa duhet të jetë kurorëzimi i një marrëdhënieje mes dy njerëzve, përfundimi i saj shpesh vjen nga një…

Sologamia, fenomeni i grave që martohen për veten e tyre

Disa gra kanë vendosur që nuk kanë nevojë për një burrë apo një grua tjetër për martesë – askush përveç…

Kurti për bashkëjetesën mes gjinisë së njëjtë: Gjithsecili është krijesë e Zotit dhe e natyrës

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se Kodi Civil nuk rregullon martesat ndërmjet personave me gjini të njëjtë, por mundëson vetëm…

Asamblisti i VV-së u kërkon deputetëve që të mos e votojnë projekt-kodin që lejon martesën e të njëjtës gjini

Asamblisti i Vetëvendosjes në Komunën e Gjilanit, Besnik Shala u ka bërë thirrje deputetëve të VV-së, që të mos e…

Haxhiu: Kodi Civil nuk do të lejojë martesat nën 18-vjeç

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se me Kodin Civil nuk do të lejohet asnjë martesë nën moshën 18-vjeçare. Ajo…

Ka 9 faza të martesës, në cilën është e juaja?

Çfarë ndodh mes “po” fatale që do të doje të mos e kishe bërë”? Susan Shapiro Barash, autore e bestsellerit…

I riu i jep veshkën vjehrrës, e dashura e lë dhe martohet me dikë tjetër

Uziel Martinez, një Tik Toker nga Meksika ka treguar aventurën e tij më të fundit. Ai u bë i famshëm…

Tri gjëra që çdo grua i meriton nga burri i saj

Çdo person meriton një partner që do ta dojë, respektojë, të jetë me të kur është e nevojshme dhe ta…