Barça e Atletico afër marrëveshjes, lajm i mirë për Griezmann

Siç raportohet nga mediumi francez, “L’EQUIPE”, dy gjigantët e La Ligas, Barcelona dhe Atletico Madridi janë shumë pranë që të…

Escobar: Kosova dhe Serbia të zotohen se nuk do të ketë dhunë

I dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë të premten se qëllimi i vizitës së tij në Kosovë…

Tottenhami pritet ta bëjë të përhershme marrëveshjen për Romeron

Trajneri i Tottenhamit, Antonio Conte, dëshiron me çdo kusht që mbrojtësi, Cristian Romero, të vazhdojë të ardhmen e tij me…

Reali arrin marrëveshje për të transferuar yllin e Bayer Leverkusenit

Gjiganti spanjoll, Real Madrid ka arritur një marrëveshje për të nënshkruar me tinejxherin e Bayer Leverkusen, Iker Bravo, raporton “AS”.…

Balotelli arrin marrëveshje personale me skuadrën zvicerane

Mario Balotelli thuhet se ka rënë dakord për një transferim në FC Sion, dhe tani duhet të presë që skuadra…

Mali i Zi nënshkruan marrëveshjen me Kishën Serbe

Kryeministri i Mali të Zi, Dritan Abazoviq, konfirmoi të mërkurën se është nënshkruar Marrëveshja Themelore ndërmjet Malit të Zi dhe…

Napoli afër marrëveshjes me Kepan

Napoli është afër të arrijë një marrëveshjeje për të nënshkruar me portierin Kepa Arrizabalaga nga Chelsea, raporton “Tuttosport”. Kepa si…

Presidenti i Dritës reagon pas eliminimit, e konfirmon marrëveshjen me Antwerp

Skuadra kosovare, FC Drita, pavarësisht eliminimit mbrëmë nga Liga e Konferencës, tregoi paraqitje dinjitoze në garat evropiane. Drita u mposht…

Banka Botërore përgëzon deputetët për ratifikim të marrëveshjes

Ka reaguar Banka Botërore përmes një komunikate ku mes tjerash,  Massimiliano Paolucci, menaxher i Bankës Botërore për Kosovën ka përgëzuar…

Lazio arrin marrëveshje me ish-mesfushorin e Interit

Pas largimit nga Interi, mesfushori Matias Vecino është gati të nisë një fazë të re të karrierës së tij. Mesfushori…