Haradinaj pas takimit me Cholletin: Shtrova nevojën urgjente për marrëveshje finale me Serbinë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se gjatë takimit me këshilltarin e Departamentit amerikan,…

‘Kishte marrëveshje” – Topalli: Gjyqtari e prokurori e shpëtuan me “fytyrë” Kurtin

Faton Topalli e ka quajtur politikë, vendimin e Gjykatës Themelore të Prishtinës ndaj ish-policit serb, Dejan Pantiqit. Topalli tha se…

Rinovimi i kontratës, Messi arrin marrëveshje me PSG

Kapiteni i Argjentinës, Lionel Messi ka arritur marrëveshje në parim për të rinovuar kontratën e tij te Paris Saint-Germain, raporton…

Kuvendi shqyrton sërish marrëveshjen për reformën e sistemit të ndihmës sociale në Kosovë

Ka filluar seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, ku do të shqyrtohen një sërë pikash. Deputetët u pajtuan që përmes…

Haradinaj: Asociacioni i komunave me shumicë serbe duhet të jetë pjesë e marrëveshjes përfundimtare

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i tha Zërit të Amerikës se Asociacioni i komunave me shumicë…

Sadiku: S’ka konflikt ndëretnik në veri, po i afrohemi marrëveshjes finale

Zëvendës kryesuesi i Kuvendit Komunal në Mitrovicën Veriore, Skender sadiku, ka deklaruar se situata në komunat tjera të veriut, nuk…

Reali dhe Endrick kanë 100% marrëveshje verbale

Gazetari i njohur, Fabrizio Romano raportoi dje se Real Madridi ka arritur marrëveshje me Endrick, që ky i fundit të…

Gazetarët e “New York Times” në grevë 24-orëshe

Qindra gazetarë dhe punonjës të tjerë të së përditshmes amerikane, “New York Times”, kanë hyrë të enjten në grevë, për…

MAShTI dhe Ambasada e Francës, Marrëveshje për bashkëfinancim të bursave në nivelin Master

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci dhe Ambasadori i Francës në Kosovë, Oliver Guerot, kanë nënshkruar Marrëveshje…

Lajçak falënderon kryenegociatorët për arritjen e marrëveshjes

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka falënderuar Besnik Bislimin dhe Petar Petkoviq, pas arritjes së…