Nënshkruhet marrëveshja me Bankën Evropiane Investive për trajtimin e ujërave të zeza në Gjilan

Kosova dhe Banka Evropiane Investive (BEI) kanë nënshkruar Marrëveshjen e Kredisë në vlerë prej 11 milionë euro për financimin e…

MASHTI përfiton nga shteti gjerman 7 milionë euro për arsimin profesional

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, ka nënshkruar marrëveshja me Bankën Gjermane për Zhvillim (KfW) për realizimin…

Thaçi marrëveshjen me Serbinë për hekurudhat e konsideron mesazh paqeje  

Në Munih të Gjermanisë sot është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet.…

OVLUÇK kërkon nga Qeveria Kurti të sqarojë përmbajtjen e marrëveshjeve në Munih

OVL e UÇK-së ka reaguar ndaj nënshkrimit të marrëveshjeve të sotme në Munih për hekurudhat dhe autostradat. Në një komunikatë…

Haradinaj: Marrëveshjet nuk dëmtojnë Kosovën, shenjë pozitive për rifillimin e dialogut

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka thënë se dy marrëveshjet e fundit mes Kosovës dhe Serbinë për linjën ajrore dhe…

Caktohet ekipi negociator i Kosovës për marrëveshjen për hekurudhat

Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, sot ka autorizuar përfaqësuesit e MIT që të jenë pjesë e…