Hoti letër urimi Sekretarit Amerikan të Shtetit, përmend edhe marrëveshjen Kosovë-Serbi

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti i ka dërguar letër urimi Sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken. Në letrën…

Kosova dhe Lituania nënshkruajnë Marrëveshjen për Eliminimin e Tatimit të Dyfishtë

Sot në Stokholm, u nënshkrua Marrëveshja për Eliminimin e Tatimit të Dyfishtë dhe Parandalimin e Evazionit Fiskal. Nga pala kosovare,…

Kosovës dhe Mbretëria e Bashkuar, nënshkruajnë marrëveshje për transportin ndërkombëtar tokësor

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës, të premten ka nënshkruar marrëveshje për transportin…

Punëtorët e Telekomit ende nuk i kanë marrë pagat

Të hënën punëtorët e Telekomit protestuan para Qeverisë së Kosovës e ku vendosen edhe të hynë në grevë. Por më…

Hotit i kërkohet publikimi i marrëveshjes Deçan-Plavë

Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan ka kërkuar edhe njëherë nga kryeministri Avdullah Hoti publikimin e…

Hoti: Asnjëherë në Uashington nuk ka qenë pika për njohje reciproke

I pari i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti është duke e vazhduar diskutimin lidhur me dialogun. Në këtë diskutim ai…

Nga Shtëpia e Bardhë: Presidenti Trump bashkoi Serbinë dhe Kosovën

Më 4 shtator pala kosovare dhe ajo serbe u takuan në Shtëpinë e Bardhë ku u priten në takim nga…

Joe Biden: Kosova duhet të jetë shtet i pavarur, jo pjesë e Serbisë

Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, tha se Kosova duhet të jetë një shtet…

Kurti: 5 vjetori i nënshkrimit të “Zajednicës”

Janë bërë pesë vjet prej që në Bruksel u nënshkruan katër marrëveshje për normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi. Delegacionet e Kosovës…

19 vjet nga marrëveshja e Ohrit

Sot mbushen 19 vjet që nga nënshkrimi Marrëveshjes Kornizë të Ohrit në mes shqiptarëve dhe maqedonasve për raporte të reja…