Vitia: Jemi në fazën finale të marrëveshjes për sigurimin e vaksinave

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka deklaruar se janë në fazën finale të arritjes së kontratës për sigurimin e vaksinave…

​Haxhiu: Marrëveshja me NATO-n vazhdon të jetë e dëmshme për interesat e Kosovës

Sa i përket marrëveshjes Thaçi-NATO, e cila është dërguar në prokurori, ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se kjo është…

​Miratohet nisma që i lejon Kosovës dhe Bosnjës udhëtimin vetëm me letërnjoftim

Qeveria e Kosovës ka miratuar nismën për lidhjen e marrëveshjes ndërkombëtare me Shqipërinë, Bosnje dhe Hercegovinën, Maqedoninë e Veriut, Malin…

Deliu: Kurti dhe Vitia të sqarojnë pse dështojë marrëveshja për vaksinat me kompaninë Pfizer

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Blerta Deliu ka thënë se Qeveria Kurti është e para qeveri në Kosovë…

OHT arrin marrëveshje bashkëpunimi me Agjencinë për Promovim dhe Përkrahje të Turizmit të Maqedonisë së Veriut

Oda e Hotelerisë dhe Turizmit (OHT) ka arritur marrëveshje bashkëpunimi në fushën e veprimit me Agjencinë për Promovim dhe Përkrahje…

​Hoti: Marrëveshja me DFC hap një dritare të madhe për sektorin privat, vetëm qielli është kufizim

Marrëveshja për nxitje të investimeve me Korporatën e ShBA-së për Zhvillim Ndërkombëtar Financiar (DFC) është mundësia më e mirë që…

22 vjet nga konferenca e Rambujesë

Para 22 viteve, më 6 shkurt të vitit 1999 i filloi punimet Konferenca e Rambujesë. Ky takim, i cili u…

MEA nënshkruan marrëveshje gati 3 milionë euro me qeverinë japoneze

Ministria e Ekonomisë  dhe Ambientit(MEA) dhe JICA japoneze kanë nënshkruar Marrëveshjen për realizimin e Projektit për bashkëpunim teknik me 4…

98 vjet nga marrëveshja turko-greke për shkëmbim popullate

Sot behën 98 vjet nga marrëveshja turko-greke për shkëmbimin e popullatës e cila u nënshkrua në Lozanë të Zvicrës. Më…