Nënshkruhet marrëveshja për themelimin e Qendrave të Karrierës në 8 komuna

Ministria e Arsimit dhe projekti Rritja e Punësimit për të Rinj nënshkruan sot marrëveshje mirëkuptimi me tetë komuna të Kosovës…

Jepen detaje për takimin e 13 majit në Bruksel, optimizëm për marrëveshje

Raundi i ri i dialogut Kosovë-Serbi do të mbahet më 13 maj në Bruksel. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi dhe…

​Shtatë vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes për drejtësi

Sot mbushen shtatë vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes për drejtësi në mes Prishtinës dhe Beogradit. Takimi ndërmjet kryeministrit të atëhershëm…

Kurti i përgjigjet Lajçakut: Kosova nuk i frikësohet zbatimit të marrëveshjes për Asociacionin

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka kërkuar nga Kosova të mos frikësohet nga themelimi i…

​Pandemia COVID-19, komisioni miraton marrëveshjen 40 milionëshe për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere ka miratuar marrëveshjen për kredinë 40 milionëshe me Bankën Evropiane për financimin e projektit…

Nga sot fillon mbulimi i targave të Kosovës dhe Serbisë me stikera

Nga sot në targat e automjeteve të Kosovës por edhe të Serbisë do të vendosen stikersa për të mbuluar simbolet…

Franca kritikon ashpër marrëveshjen që sjell mercenarë të grupit “Wagner” rusë në Mali

Planet që do të dërgonin mercenarë rusë në Mali është kritikuar ashpër edhe nga ministri i Jashtëm i Francës, Jean-Yves…

Kuvendi miraton marrëveshjen IPA 2020

Me 89 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim Kuvendi i Kosovës ka miratuar Ligjin për ratifikimin e Marrëveshjes financiare…

Tahiri kritikon Qeverinë për paqartësi lidhur me marrëveshjen e Uashingtonit

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri ka kritikuar Qeverinë Kurti për mjegulli lidhur me marrëveshjen e Uashingtonit. Në…

​Kusari-Lila: Zotimet në marrëveshjen e Uashingtonit nuk janë homogjene

Ushtruesja e detyrës së shefes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se zotimet në marrëveshjen e…