Bislimi s’jep datë për liberalizim të vizave: Na intereson që marrëveshja për energjinë të zbatohet

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, nuk ka pranuar të jap ndonjë datë për liberalizim të vizave. Para gazetarëve, pas raportimit…

​Marrëveshja për energjinë në veri, Fejzullahu: Ndikimet pozitive që presim

Kryesuesi i bordit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë (ZRRE), Ymer Fejzullahu, deklaroi se implementimi i marrëveshjes për energjinë në…

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar…

ZRRE shqyrton sot kërkesën e “Elektrosever” për licencim

Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRRE) do të shqyrtojë sot kërkesën për dhënie të licencës për furnizim me…

Sulmohet me mjet shpërthyes objekti i “Elektrokosmet” në veri

Një mjet shpërthyes është hedhur të enjten mbrëma rreth orës 22:45 në objektin e elektro-distribucionit në veri të Mitrovicës, dhe…

​“Keni djegur institucione”, Kurti debaton me Shalën për marrëveshjen për energjinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se marrëveshjet e vitit 2013 dhe 2015 në Bruksel, në kuadër të dialogut…

​Marrëveshja për energjinë, konsiderohet se Kosova po vendos kontrollin energjetik në veri

Marrëveshja për energjinë në veri ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, e arritur gjatë së martës në Bruksel po mirëpritet nga njohësit…

​Kurti flet për ujdinë e sotme në Bruksel: I erdhi fundi padrejtësisë për pagesën e energjisë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti e ka quajtur lajm të mirë miratimin e udhërrëfyesit për zbatimin e marrëveshjes…

Kurti reagon pas ujdisë për zbatimin e marrëveshjes së energjisë me Serbinë

Pasi Kosova dhe Serbia sot kanë miratuar udhërrëfyesin për zbatimin e marrëveshjes për energjinë elektrike në veri kryeministri i Kosovës,…

Sot takime në kuadër të dialogut, në rend dite marrëveshja për energjinë

Sot në Bruksel do të zhvillohen takime në kuadër të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Ky takim do të jetë…