Vlerësohet se është momentumi i duhur për arritjen e marrëveshjes finale Kosovë-Serbi

Në kuadër të konferencës “Kapitull i ri i dialogut Kosovë-Serbi” të Institutit Demokratik të Kosovës (KDI), njohësit e këtij procesi…

Hoti sqarohet për dialogun Kosovë-Serbi: Po thuhen gjëra të pavërteta

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti është deklaruar rreth dialogut Kosovë-Serbi. Ai thotë se në dialog me Serbinë ka…

Panchev: Në Hagë duhet të jenë Aleksandër Vuçiq e Ivica Daçiq

Kosova nuk duhet të gjykohet për krimet e luftës, është̈ Serbia ajo që duhet të jap llogari për gjenocidin e…

LDK optimiste për marrëveshjen finale, LVV kundërshton takimin e Brukselit

Pas dy diskutimeve në distancë nesër pritet të takohen për herë të parë, kokë më kokë kryeministri i Kosovës, Avdullah…

Thaçi: Të shfrytëzojmë momentumin dhe të arrijmë marrëveshjen finale me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Kosova dhe Serbia duhet të shfrytëzojnë këtë mundësi, që ai e quajti…