​Skepticizëm për marrëveshje Kosovë-Serbi deri në mars 2023

Njohësi i marrëdhënieve ndërkombëtare, Seb Bytyçi është skeptik se mund të arrihet marrëveshja për normalizim të marrëdhënieve Kosovë-Serbi deri në…

​Hovenier: Kosova dhe Serbia të angazhohen në mënyrë konstruktive në negociata

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se Kosova dhe Serbia duhet të angazhohen në formë konstruktive në negociata…

​Kurti: Marrëveshja finale me Serbinë vetëm me njohje reciproke

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ritheksuar se marrëveshja finale me Serbinë duhet të ketë në qendër njohjen reciproke. Duke…

​Spahiu: Marrëveshja finale mes Kosovës dhe Serbisë të bëhet këtë vit

Profesori i shkencave politike, Nexhmedin Spahiu, thotë se tani është momenti vendimtar kur Kosova duhet të negociojë me Serbinë çështjen…

​Kurtit i kërkohet të mos bisedojë për reciprocitetin nesër në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq nesër do të takohen në Bruksel, me ftesë të…