Rashiti tregon cilat drejtori i takojnë PDK-së në Gjilan

Tashmë Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës kanë arritur marrëveshje për koalicion qeverisë në Gjilan. Pozita e nënkryetarit të komunës…

​Nënshkruhet marrëveshja për zbatimin e Abetares së përbashkët mes Kosovës dhe Shqipërisë

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit dhe Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë së Shqipërisë, kanë nënshkruar sot marrëveshje…

Kosova e Danimarka nënshkruajnë dy letër-qëllime, vlerësohen gurthemel për marrëveshjet e ardhshme

Kosova dhe Danimarka kanë nënshkruar sot dy letër-qëllime, njëri për dhënien në shfrytëzim të një institucioni korrektues, si dhe tjetra…

​Mësohet shuma sa do të përfitojë Kosova nga marrëveshja për të burgosurit me Danimarkën

Kosova dhe Danimarka në parim  kanë arritur marrëveshje për dhënien me qera të 300 qelive për të burgosurit. Nga Ministria…

Marrëveshja e ripranimit me Britaninë, Çuçi: Instrument për të adresuar flukset migratore

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi deklaroi sot në Kuvend se, rinovimi i marrëveshjes mes Shqipërisë, Britanisë së Madhe dhe Irlandës…

Kuvendi i Shqipërisë, pritet të miratohet marrëveshja për ekstradimet me Britaninë e Madhe

Kuvendi i Shqipërisë zhvillon sot seancën e radhës plenarë në orën 10:00. Në rendin e ditës është parashikuar një interpelancë…

Pendarovski: Mbështesim një marrëveshje Kosovë-Serbi që nuk rrezikon sigurinë e shteteve fqinje

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski për herë të parë po zhvillon një vizitë zyrtare në Kosovë. Pas takimit…

​Shqipëria miraton dy marrëveshje me Kosovën që pritet të nënshkruhen të premten

Këshilli i Ministrave të Shqipërisë në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar marrëveshjen për leje qëndrimet me Kosovën që iu…

Miratohet marrëveshja me Bankën Evropiane për Investime që lidhet me reagimin e Kosovës ndaj pandemisë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, me 83 vota “për”, asnjë “kundër” dhe asnjë abstenim e kanë votuar marrëveshjen e kredisë…

Kryeministri kroat mbështet arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq ka deklaruar se Kosova dhe Serbia duhet të gjejnë mënyrën e vazhdimit të dialogut, ndërsa…
error: