​Radovanoviq: Politika të mos ketë ndikim në marrëdhëniet ekonomike

Përfaqësues të Dhomave të Tregtisë në Serbi deklarojnë se politika nuk duhet të ketë ndikim në marrëdhëniet ekonomike mes vendeve…

Trudeau: Me presidenten Osmani, biseduam se si Kanadaja dhe Kosova mund të avancojnë vlerat e përbashkëta

Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau ka pritur në takim Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani me të cilën thotë të kenë…

Ambasadori britanik: Marrëdhëniet me Kosovën të shkëlqyera

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar, Nicholas Abbott, ka thënë se marrëdhëniet me Kosovën janë të shkëlqyera dhe me themele të…

​Kurti dhe Plenkoviq zotohen për fuqizim të marrëdhënieve mes dy vendeve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me ceremoni të lartë shtetërore sot ka pritur homologun e tij kroat, Andrej Plenkoviq. Pas…

Mehaj takohet me ambasadorin italian, flasin për marrëdhëniet Kosovë-Itali

Për herë të parë ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj priti në takim ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë. Antonello…

Konjufca takohet me deputetin Nimanbegu, flasin për marrëdhëniet mes Kosovës dhe Malit të Zi

Deputeti i Listës Shqiptare në Kuvendin e Malit të Zi, Genc Nimanbegu të premten është pritur në takim nga kryeparlamentari,…

​Nikolla takohet edhe me Ahmetin, diskutojnë për marrëdhëniet Kosovë-Shqipëri

Vizitën e parë zyrtare kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla e ka bërë në Kosovë. Në këtë vizitë zyrtare,…

Konjufca dhe Spiropali dakordohen që marrëdhëniet mes Kosovës dhe Shqipërisë duhet të fuqizohen më shumë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur sot në takim Ministren e Shtetit për Marrëdhëniet me…
error: