Maroku e Spanja shkatërrojnë celulën terroriste të DAESH/ISIS

Autoritetet në Marok dhe Spanjë u bashkuan për të shkatërruar një celulë terroriste të lidhur me grupin terrorist Daesh/ISIS. Një…

Maroku do të vendosë ndalimin e hyrjes për udhëtarët nga Kina për shkak të rritjes së rasteve të COVID-19

Maroku do të vendosë një ndalim hyrjeje për udhëtarët nga Kina duke filluar nga 3 janari për shkak të rritjes…

Kroacia fiton medaljen e bronztë të Botërorit, mposht Marokun

Kroacia është kombëtarja e tretë më e mirë në botë. Kombëtarja e Kroacisë e ka fituar ndeshjen për vendin e…

Pjesa e parë: Kroacia në epërsi kundër Marokut

Ka përfunduar pjesa e parë e përballjes tejet interesante mes Kroacisë dhe Marokut, e vlefshme kjo për të përcaktuar se…

Super gol nga Kroacia, Maroku në disavantazh – video

Tanimë është shënuar edhe goli i tretë në stadiumin “Khalifa International”, ku Kroacia ka rikthyer epërsinë kundër Marokut. Kombëtarja e…

Dy gola për dy minuta, zhbllokohet rezultati mes Kroacisë e Marokut – video

Ende pa kaluar minuta e 10’ e ndeshjes në stadiumin “Khalifa International”, dhe janë shënuar dy gola mes Kroacisë dhe…

Fillon ndeshja, Kroacia e Maroku në luftë për vendin e tretë të Botërorit

Ka filluar të zhvillohet minuta e parë e përballjes tejet interesante mes Kroacisë dhe Marokut, ndeshje kjo e cila do…

​Formacionet e mundshme Kroaci-Marok, ja kush e humb “finalen e vogël”

Medalja e bronztë e Kupës së Botës “Katar 2022” do të jetë çmimi për fituesin mes Kroacisë dhe Marokut, ku…

​Kroacia e Maroku përballen për vendin e tretë në Kupën e Botës

Nga 206 kombëtare që ishin pjesë e kualifikimeve për Kupën e Botës, dy vendet e para të Grupit F, Kroacia…

Kramaric thotë se statusi i ‘pavdekshëm’ e pret fituesin mes Kroacisë dhe Marokut

Sulmuesi kroat, Andrej Kramaric ka hedhur poshtë idenë se ndeshja për vendin e tretë të shtunën me Marokun është një…