Boksieri kundërshtarë provokon me puthje, shikoni reagimin e Florian Markut

Boksieri shqiptar Florian Marku e goditi boksierin kundërshtarë Chris Jenkins gjatë matjeve zyrtare, pasi që ky i fundit e provokoi…

Marku: Jam shumë i lumtur, ky është vetëm fillimi

Boksieri shqiptar Florian Marku është shpallur sot kampion bote në kategorinë e peshave të mesme IBF, pasi që mposhti boksierin…

Florian Marku kampion bote në IBF

Boksieri shqiptar Florian Marku është kampioni më i ri i peshave të lehta në IBF. Pas 10 raundeve të zhvilluara,…

Marku bokson sonte kundër Prodan

Boksieri shqiptar Florian Marku do të përballet sot me ukrainasin Maxim Prodan, në kuadër të titullit ndërkombëtar të IBF për…

Marku godet kundërshtarin gjatë konferencës për media

Të shtunën, në kuadër të meçit për kampion të botës mes Anthony Joshuas dhe Oleksandr Usyk, do të zhvillohet meçi…