​21 vjet nga marrëveshja për paqe mes Maqedonisë dhe kryengritësve shqiptarë

Më 5 korrik të vitit 2001, Qeveria e Maqedonisë dhe kryengritësit shqiptarë arrijnë marrëveshjen për paqe. Me këtë marrëveshje u…

Maqedonia është goditur nga “murtaja e bardhë” dhe po shkon drejt bankrotimit

Maqedonia është goditur nga “murtaja e bardhë” dhe po shkon drejt bankrotimit. Kështu thonë ekspertë në vend, duke komentuar shifrat…

Maqedonia mposht Gjibraltarin, Bardhi regjistrohet në listën e golashënuesve

Maqedonia Veriore ka shënuar fitore sot në udhëtim ndaj Gjibraltarit me rezultat 2:0. Ndeshja ishte e vlefshme në kuadër të…

Shtatë vjet nga varrimi i të vrarëve në Kumanovë

Mijëra qytetarë nga mbarë vendi, por edhe nga troje të tjera shqiptare, para shtatë viteve, u kanë dhënë lamtumirën e…

​Krasniqi në Ditën e Eksodit: Mirënjohje të gjithë shqiptarëve në rajon

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, në Ditën e Eksodit Shqiptar – në kujtim të mbi një milion shqiptarëve të Kosovës…

Thellohet epërsia në ndeshjen mes Portugalisë dhe Maqedonisë – video

Ka ndryshuar rezultati në stadiumin “Dragao” ku nikoqirët kanë thelluar epërsinë. Portugalia ka arritur ta shënojë edhe golin e dytë…

Mbyllen pjesët e para mes Polonisë e Suedisë dhe Portugalisë e Maqedonisë, ja rezultatet

Kanë përfunduar pjesët e para në dy ndeshjet kualifikuese drejt Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku momentalisht kemi rezultate interesante. Pas…

Befasoi Italinë, Maqedonia synon mrekullinë kundër Portugalisë, ja formacionet zyrtare

Sot me fillim nga ora 20:45 do të zhvillohet takimi mes Kombëtares së Portugalisë dhe asaj të Maqedonisë së Veriut,…

​18 vite nga vdekja e Boris Trajkovskit

Sot bëhen 18 vjet nga vdekja e ish-presidentit të Maqedonisë Boris Trajkovski, i cili e humbi jetën në fatkeqësi ajrore…

Avokatët e Popullit nga Kosova, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kërkojnë ndriçimin e rasteve të krimeve të luftës

Avokatët e Popullit nga Kosova, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut kanë vizituar të enjten ekspozitën,  “Na ishte njëherë që kurrë…