Maqedonia i bashkohet grupit për themelimin e Gjykatës për ndëshkimin e krimit në Ukrainë

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani ka bisedë telefonike me Ministrin e Punëve të Jashtme të Ukrainës,…

Osmani vizitoi Tetovën, u nderua me Çelësin e Qytetit

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është nderuar me Çelësin e Qytetit nga Komuna e Tetovës. Gjatë vizitës zyrtare në Maqedoninë…

Osmani vazhdon me agjendën e vizitave në Maqedoni të Veriut

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, edhe sot (e enjte) po qëndron në Maqedoni të Veriut. Sipas agjendës, nga ora 10:20…

Osmani kërkon investime në komunat shqiptare në RMV: Të garantohet përdorimi i shqipes

Presidentja Vjosa Osmani gjatë vizitës në Maqedoni të Veriut iu është drejtuar deputetëve të këtij vendi me një fjalë rasti.…

​Osmani sot viziton Maqedoninë e Veriut

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të homologut Stevo Pendarovski do të fillojë sot (e mërkurë) vizitën…

‘Predator’ famëkeq që kishte spiunuar gazetarë e politikanë është zhvilluar në Maqedoni të Veriut

Predator i dizajnuar nga një kompani softuerike izraelite dhe i përdorur në Greqi dhe Egjipt për të spiunuar gazetarët, disidentët…

​Tërmet në Maqedoni të Veriut

Mëngjesin e sotëm një tërmet është regjistruar në Maqedoni të Veriut, konkretisht në rrethinën e Shtipit. Sipas “EMSC”, tërmeti ka…

Rubin: Ka njerëz në Rusi që nuk duan ta shohin Maqedoninë e Veriut në BE

Zyrtari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, James Rubin, u ka thënë të martën krerëve institucionalë në Maqedoni të…

Opozita e bojkoton grupin punues për ndryshimet kushtetuese në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Drejtësisë në Maqedoninë e Veriut ka bërë të ditur listën e anëtarëve të grupit punues për ndryshimet kushtetuese.…

​KEK dhe ESM e Maqedonisë së Veriut me memorandum bashkëpunimi

Sot është nënshkruar memorandum mirëkuptimi në mes të dy prodhuesve më të mëdhenj të energjisë elektrike në Republikën e Kosovës…