​Tri skuadra shqiptare zhvillojnë ndeshje sot në garat evropiane

Skuadrat shqiptare do t’i rikthehen sot garave evropiane, ku tre prej tyre do ta vazhdojnë ëndrrën e kualifikimit tutje në…

Talat Xhaferi uron Finlandën dhe Suedinë

Kryetari i parlamentit të Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, ka uruar Suedinë dhe Finlandën për anëtarësimin e këtyre shteteve në…

Shqipëria do furnizojë Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut me qymyr, do marrë grurë

Ballkani i Hapur, Shqipëria do furnizojë Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut me qymyr, në këmbim do marrë grurë Nisma ‘Ballkani…

​59 vjet nga tërmeti në Shkup

Më 26 korrik 1963, Shkupin e dridhi një tërmet i fuqishëm ku jetën e humbën 1.070 persona, ndërsa u lënduan…

​Kurti: Hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut shton përkushtimin për reforma në Ballkan

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për t’u anëtarësuar…

Katër të vdekur nga COVID-19 sot në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut njofton se në 24 orët janë kryer 2.043 teste, ndërsa janë regjistruar 770…

Borrell: Bashkimi Evropian nuk është i plotë pa Ballkanin Perëndimor

Shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borrell ka thënë se Bashkimi Evropian nuk do të jetë i plotë pa Ballkanin Perëndimor.…

​Haradinaj: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut sot hyjnë në rresht me botën demokratike

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përgëzuar Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për hapjen e negociatave…

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut një hap më afër BE-së, Der Leyen: Tani do të fillojnë përfitimet për të dy popujt

Republika e Shqipërisë dhe Maqedonia e Veriut kanë hapur zyrtarisht negociatat për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Para konferencës së parë…

Krasniqi përgëzon vendimin e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut: Hap historik

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka përgëzuar shumicën parlamentare në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, e cila…