21 vjet nga fillimi i luftës në Maqedoni

Sot bëhen 21 vjet nga fillimi i luftës në ish-Republikën Jugosllave të Maqedonisë, e cila pas zgjidhjes së kontestit të…

79 vjetori i holokaustit të hebrenjve të Maqedonisë

Komuniteti hebraik në Republikën e Maqedonisë sot do të shënojë 79 vjet nga deportimi dhe holokausti i 7.144 hebrenjve të…

Maqedoni, zbritje në faturat e energjisë elektrike për personat me të ardhura 485 euro e më pak

Personat me të ardhura të ulëta do të kenë zbritje në faturat e rrymës, kjo është mënyra se si mund…

Deputeti që mungoi në rrëzimin e Qeverisë në Maqedoni: Emocionet duhet lënë anash

Kundërshtarët e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut nuk arritën të enjten t’i sigurojnë anëtarët e mjaftueshëm për të përjashtuar liderët…

Në Lipjan arrestohet një person që merrte deri 5 mijë euro për të siguruar një vizë në ambasadën e Çekisë në Maqedoni

Është arrestuar një person në fshatin Ribar i Madh në Komunën e Lipjanit me dyshimin se në këmbim të shumave …

Rrëmbimi i shqiptarëve nga Maqedonia, aktakuzë ndaj dy policëve dhe të akuzuarve tjerë

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka njoftuar se ka ngritur aktakuzën kundër të pandehurve V.K. (1978), M.I., B.N., V.K. (1989), F.S.…

Austria e fortë për Maqedoninë e Veriut, triumfon me rezultat 3-1

Ndeshja e Grupit C të Kampionatit Evropian Euro 2020 ndërmjet Austrisë dhe Maqedonisë së Veriut ka përfunduar me fitoren e…

Austri – Maqedoni e Veriut, dy gola brenda 45 minutave të para

Ka përfunduar pjesa e parë e ballafaqimit ndërmjet Austrisë dhe Maqedonisë së Veriut. Dy gola janë realizuar në këtë sfidë…

​Euro 2020/ Austri – Maqedoni, katër lojtarë shqiptarë luajnë nga fillimi

Në stadiumin “Arena Nationala” në Bukuresht me fillim nga ora 18:00 do të zhvillohet ndeshja tjetër e ditës së sotme…

Në Maqedoni konfirmohet rasti i parë me variantin indian të koronavirusit

Në Maqedoni është konfirmuar rasti i parë me variantin indian të koronavirusit, raporton KP. Këtë e ka bërë të ditur…