Mandati i ardhshëm i presidentit të FFK-së, gjenerata e artë i del në përkrahje Agim Ademit

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) Agim Ademi ka pritur sot në një takim gjeneratën e artë të…

​Haxhiu: S’heqim dorë nga vettingu, këtë muaj procedojmë ndryshimet në pakon ligjore të KPK-së

Ministria e Drejtësisë këtë muaj do të procedojë drejt Kuvendit të Kosovës ndryshimet e pakos ligjore të sistemit prokurorial, plotësim-ndryshime…

Statuti i PD-së në Shqipëri: Kryetari që humb zgjedhjet i përfundon mandati

Me statutin e ri të Partisë Demokratike në Shqipëri, që pritet të votohet gjatë ditës së sotme, është paraparë që…

​Hoti për Merkel: Qeverisja e saj do të mbahet mend gjatë

Ish-kryeministri i Kosovës, njëherit deputeti i Kuvendi të Kosovës, Avdullah Hoti thotë se Kosova, Ballkani Perëndimor dhe e gjithë BE-ja…

Latifi jep betimin si kryetar i Rahovecit, zotohet se do të punojë me përgjegjësi

Kryetari i rizgjedhur i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, sot ka dhënë betimin për kryetar të kësaj komune. Kryetari Latifi…

Trendafilova tregon pse do ta vizitojë nesër Mitrovicën

Kryetarja e Gjykatës Speciale, Ekatarina Trendafilova po mban konferencë në Prishtinë lidhur me punën dhe mandatin e Dhomave të Specializuara…

​Hoxha: Grainca të kthejë mandatin e PDK-së

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Eliza Hoxha ka kërkuar nga deputetja Adelina Grainca kthimin e mandatit PDK-së. Në…

Hoti: I privilegjuar që në mandatin e kësaj qeverie, kontingjenti FSK zbarkoi në misionin paqeruajtës në Kuvajt

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti thotë se ndihet i privilegjuar që në mandatin e kësaj qeverie kontingjenti i Forcës së…

Çitaku përfundon zyrtarisht mandatin si ambasadore në ShBA

Vlora Çitaku e ka përfunduar zyrtarisht detyrën e Ambasadores së Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA). Këtë e…

LDK: Kryetari i ri do të ketë mandat deri në 2023-ën

Një ditë pas mbajtës së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 14 shkurtit, Isa Mustafa dha dorëheqje nga posti i kryetarit…