Ky është plani i Man UTD për ta marrë Tuchelin nga Chelsea

E ardhmja e Thomas Tuchel në krye të Chelseat është bërë shumë e pasigurt pas situatës delikate që e ka…

Manchester United-Atletico Madrid, formacionet zyrtare

Sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet ndeshja tejet interesante mes gjigandit anglez Manchester United dhe kampionit spanjoll…

Ja formacionet e mundshme të Manchester United e Atletico Madrid

Sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet ndeshja tejet interesante mes gjigandit anglez Manchester United dhe kampionit spanjoll…

Liga e Kampionëve, spikat ndeshja mes Manchester United e Atletico Madrid

Gara më prestigjioze evropiane, ajo e Ligës së Kampionëve, rikthehet sot me dy përballje tejet interesante, të vlefshme këto për…

Ferdinand tregon se është në probleme me disa nga agjentët e lojtarëve të Manchester United

Legjenda e Manchester United Rio Ferdinand ka qenë vazhdimisht kritikë për lojtarët momental të “Djajve të Kuq”, sjellje kjo që…

Sancho i përgjigjet De Bruynes më një supergol

Manchester United ka barazuar rezultatin në ballafaqim me rivalin lokal Manchester City. “Djajtë e Kuq” shënuan golin në minutën e…

​Ja pse Ronaldo është larguar nga lista e lojtarëve për derbin me Cityn

Manchester United do të përballet me Manchester Cityn pa yllin portugez Cristiano Ronaldo. Gjatë gjithë javës ishte raportuar se numri…

Man. City-Man. UTD, formacionet zyrtare të derbit lokal

Presioni i madh i Liverpoolit që tashmë është ofruar në vetëm tri pikë e detyron Manchester Cityn që të kërkojë…

​Roberto Mancini mund ta drejtojë skuadrën e madhe angleze

Ralf Rangnick duke se nuk ka gjasa të mbetet në krye të Manchester United sezonin e ardhshëm dhe megjithëse Mauricio…

Atletico Madrid-Man United, formacionet zyrtare

Me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet ndeshja tejet interesante në stadiumin “Wanda Metropolitano” mes kampionit spanjoll Atletico Madrid…