Rooney: Pogba më mirë të largohet nga Manchester United

Ikona e Manchester United, Wayne Rooney, ka thënë se ndoshta është koha që Paul Pogba të gjejë një klub të…

Laporte thumbon Manchester United

Mbrojtësi i Manchester Cityt Aymeric Laporte nuk ka hezituar që përmes një interviste me “The Guardian” të thumbojë rivalin e…

Ten Hag kompleton intervistën e tij te Manchester United

Trajneri i Ajaxit Erik Ten Hag tani është favoriti për të marrë drejtimin e gjigandit anglez Manchester United, pasi që…

Ky është plani i Man UTD për ta marrë Tuchelin nga Chelsea

E ardhmja e Thomas Tuchel në krye të Chelseat është bërë shumë e pasigurt pas situatës delikate që e ka…

Manchester United-Atletico Madrid, formacionet zyrtare

Sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet ndeshja tejet interesante mes gjigandit anglez Manchester United dhe kampionit spanjoll…

Ja formacionet e mundshme të Manchester United e Atletico Madrid

Sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet ndeshja tejet interesante mes gjigandit anglez Manchester United dhe kampionit spanjoll…

Liga e Kampionëve, spikat ndeshja mes Manchester United e Atletico Madrid

Gara më prestigjioze evropiane, ajo e Ligës së Kampionëve, rikthehet sot me dy përballje tejet interesante, të vlefshme këto për…

Ferdinand tregon se është në probleme me disa nga agjentët e lojtarëve të Manchester United

Legjenda e Manchester United Rio Ferdinand ka qenë vazhdimisht kritikë për lojtarët momental të “Djajve të Kuq”, sjellje kjo që…

Sancho i përgjigjet De Bruynes më një supergol

Manchester United ka barazuar rezultatin në ballafaqim me rivalin lokal Manchester City. “Djajtë e Kuq” shënuan golin në minutën e…

​Ja pse Ronaldo është larguar nga lista e lojtarëve për derbin me Cityn

Manchester United do të përballet me Manchester Cityn pa yllin portugez Cristiano Ronaldo. Gjatë gjithë javës ishte raportuar se numri…