Gjobiten me 14 mijë euro për kontrabandë mallrash dhe ryshfet

Tre persona janë dënuar me 14 mijë euro gjobë nga Gjykata Themelore në Ferizaj nën akuzat për kontrabandë të mallrave…

Sekuestrohet një sasi e mallrave kontrabandë

Policia kufitare e Stacionit Policor për Mbikëqyrje të Kufirit (SPMK) Muçivërcë, sot rreth orës 16.20, ka konfiskuar një sasi barnash…

Osmani: Aksioni kundër kontrabandës me mallra nuk mund të quhet “aksion i veriut”

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se lufta kundër krimit të organizuar është e pakompromis dhe e panegociueshmë. Këto…

​Gjenden mallra të kontrabanduara në një depo në Mitrovicë të veriut

Mallra të kontrabanduara janë gjetur në një depo në Mitrovicë të veriut. Dogana e Kosovës ka njoftuar se mes mallrash…

Ngrihet aktakuzë për kontrabandë mallrash dhe dhënie ryshfeti

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur aktakuzë në Departamenti Special të Gjykatës Themelore në Prishtinë kundër të pandehurit…

Asgjësohet mall i skaduar në vlerë prej 11 mijë eurosh në Prishtinë

Mall i skaduar në vlerë prej mbi 11 mijë eurosh është asgjësuar gjatë së premtes nga dyqanet në kryeqytet. Kështu…

Arrestohen tre persona për përfshirje në kontrabandë me emigrant dhe mallra

Janë arrestuar tre persona për përfshirje në kontrabandë me emigrant dhe mallra. “Departamenti i Policisë Kufitare, gjatë realizimit të detyrave…

Kontrabandë më mallra në Rogoqicë, kapen 270 kilogramë mish të pulës, 48 pije energjike e 1 kg duhan

Në Rogoqicë të Kamenicës mesnatën e së hënës po bëhej kontrabandë me mallra. Policia gjatë kontrollit në një veturë  ka…

Konfiskohet malli që hyri ilegalisht nga Serbia

Njësiti patrullues ka ndaluar veturën të cilën e drejtonte i një boshnjak, shtetas i Serbisë, ku gjatë kontrollit i janë…

Hajdari: Ka mjaftueshëm mallra – dënohen subjektet afariste që rritin çmimet

Ministrja e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike, Rozeta Hajdari, sot në një konferencë për media bëri thirrje…