Malisheva shënon fitore kundër Prishtinës

Ka përfunduar ndeshja mes skuadrës së Malishevës dhe asaj të Prishtinës, ku nikoqirët kanë siguruar pikët e plota. Skuadra e…

Përfundon pjesa e parë mes Malishevës dhe Prishtinës, ja rezultati

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes skuadrës së Malishevës dhe kampionit aktual Prishtinës. Pas 45’ minutave lojë të…

Ballkani dhe Drita vazhdojnë tutje në Kupën e Kosovës

Ballkani dhe Drita kanë siguruar vendet e tyre në fazën çerekfinale të Kupës së Kosovës. Skuadra nga Gjilani e ka…

​Malishevë, përkujtohen dëshmorët Hysni Mazreku dhe Ali Kryeziu

Nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, sot në 32 vjetorin e rënies, janë përkujtuar dëshmorët e…

KEDS njofton për furnizim me energji elektrike për festat e fundvitit

KEDS dhe KESCO kanë njoftuar që është siguruar import i nevojshëm për festën e Vitit të Ri e që sot…

Muhamet Krasniqi pëson sulm kardiak, i vendosen stenda

Muhamet Krasniqi, i njohur si komandant Malisheva, sot ka pasur një sulm kardiak në burg, por fatmirësisht është mirë me…

Pa fitues ndeshja mes Malishevës e Dukagjinit

Ka përfunduar ndeshja mes skuadrës së Malishevës dhe asaj të Dukagjinit, e vlefshme kjo për xhiron e 18 të Superligës…

Mbyllet pjesa e parë mes Malishevës e Dukagjinit, ja rezultati

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen që po zhvillohet mes skuadrës së Malishevës dhe asaj të Dukagjinit.. Momentalisht, pas…

Zhvillohet pjesa e parë mes Malishevës dhe Dukagjinit, ja rezultati

Ka filluar pjesa e parë e ndeshjes mes Malishevës dhe skuadrës së Dukagjinit, e vlefshme kjo për xhiron e 18…

​Kastrati: Malisheva shembull në ofrimin e shërbimeve shëndetësore

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, sot e ka vizituar Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF) “Dr.Shpëtim Robaj” në…