​Policia jep detaje për vdekjen e dyshimtë në Novosellë të Malishevës

Policia e Kosovës ka treguar se vdekja e dyshimtë në Novosellë të Malishevës për të cilën u raportua mëngjesin e…

​Shënohet viktima e parë nga zjarret në Kosovë

Është shënuar viktima e parë si pasojë e zjarreve në Kosovë. Siç raporton Policia e Kosovës, një person ka ndërruar…

Lokalizohen zjarret në Komunën e Malishevës

Sot në territorin e Komunës së Malishevës janë shkaktuar disa zjarre të hapura, por falë angazhimit të ekipeve përgjegjëse dhe…

​Arrestohet një person, kërkoi 550 euro në këmbim të paraqitjes së provimit për patentë shofer

Një person në Malisheve kërkoi 550 euro në këmbit të paraqitjes së provimit për patentë shofer. Për çka policia ka…

​Vjen edhe blerja e tretë nga KF Malisheva

Klubi i futbollit Malisheva ka bërë tri blerja brenda ditës në afatin kalimtar veror. Pas Azem Bejtës dhe Mergim Pefqelit,…

​Malisheva godet me transferin e dytë brenda ditës, zyrtarizohet edhe Mergim Pefqeli

Klubi i futbollit Malisheva sot ka zyrtarizuar dy blerje të reja me të cilat zynon që të bëjë paraqitje sa…

​Malisheva transferon Azem Bejtën

Klubi i futbollit Malisheva ka zyrtarizuar transferimin e Azem Bejtës. Lajmi është konfirmuar nga vet klubi i cili është promovuar…

Thaçi zbulon objektivat e Malishevës në sezonin e ri, kritikon ashpër lojtarët që po largohen nga klubi

Për herë të parë në historinë e tij klubi i futbollit “Malisheva” do të garojë në Superligën e Kosovës në…

Përkujtohen dëshmorët Ibrahim Mazreku, Milaim Beha, Ejup Kryeziu dhe Kujtim Krasniqi

Sot, në 22-vjetorin e rënies, janë përkujtuar dëshmorët dhe heronjtë e kombit Ibrahim Mazreku, Milaim Beha, Ejup Kryeziu dhe Kujtim…

​Malishevë, fillon fushata e dezinsektimit selektiv kundër rriqrave

Në kuadër të zbatimit të programit për luftimin dhe parandalimin e etheve hemorragjike krime kongo (EHKK), sot në territorin e…