Superliga e Kosovës, spikat ndeshja mes Malishevës dhe Ballkanit

Superliga e Kosovës rikthehet sot me tri ndeshje tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e 24 të këtij sezoni.…

Thellohet kriza për kampionin e Superligës së Kosovës, Malisheva shkatërron Feronikelin

Kanë përfunduar dy ndeshjet e programit të sotëm të Superligës së Kosovës, ku kemi disa rezultate tejet interesante. Pas 90’…

Ndeshja me Dritën, kryetari i KF Malishevës i fton në mënyrë të veçantë tifozët për ta mbështetur klubin

Kryetari i KF Malishevës, Afrim Bytyqi, ka vendosur që t’i shpërblejë tifozët me bileta gratis që do të jenë të…

Dritën e Ballkanin i pret punë e vështirë në xhiron e 21-të në Superligën e Kosovës

Në mesjavë, përkatësisht të mërkurën dhe te enjten do të zhvillohen ndeshjet e radhës në Superligën e Kosovës, të vlefshme…

Nuhiu para ndeshjes me Malishevën: Na duhet një paraqitje perfektë nesër

“FC Drita është gati për ndeshjen e rradhës”, tha kryetrajneri i kësaj skuadre, Ardian Nuhiu në konferencën për media para…

​Goditet për vdekje këmbësori në Malishevë

Policia në Malishevë njoftoi se është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që duke drejtuar veturën e tij me targa…

S’ka fitues në derbin Drita-Llapi, paqe edhe në sfidën Ulpiana-Malisheva

Kryendeshja e xhiros së 20-të në Superligën e Kosovës, ajo ndërmjet Dritës dhe Llapit ka përfunduar pa fitues dhe me…

​Drita-Llapi e Ulpiana-Malisheva, me këto rezultate mbyllen pjesët e para

Kanë përfunduar pjesët e para të dy ndeshjeve të sotme të Superligës së Kosovës, të vlefshme për xhiron e 20-të…

Pefqeli për golin ndaj Prishtinës: Nuk u ndjeva mirë, e dua atë klub dhe dua të luaj për atë klub

Malisheva e mposhti Prishtinën në ndeshjen e parë të stinorit pranveror në Superligën e Kosovës duke regjistruar kështu nnë fitore…

Trajneri dhe lojtarët e Malishevës të bindur për mbetjen në Superligë, paralajmërojnë Ulpianën

Fitorja ndaj Prishtinës në ndeshjen e parë të sezonit pranveror ka shtuar apetitet dhe entuziazmin të skuadra e Malishevës. Skuadra…